חזרה ללימודים

סוף הקיץ והחזרה ללימודים באופק הקרוב… חזרה לשגרה ולמסגרות. אני מודה שהתחושות מעורבות. ציפייה לחזרה לשגרה המבורכת. ועם זאת, חוסר הגמישות בזמנים, חזרה לריצות של החוגים, שיעורי הבית, הכנת הארוחות בבוקר וכו'. זה בא ביחד. עסקת חבילה שכזאת… החזרה למסגרות יכולה להיות מאתגרת ומלחיצה אם לא נערכים נכון ובזמן. החזרה לשעות שינה מאוזנות, לסדר יום מאורגן ועוד, הם תהליך שכדאי להתחיל לפחות שבוע לפני החזרה. זה דורש שיח משותף עם הילדים. "לדבר את זה"!! לדבר על כך שעוד…. חוזרים לעניינים. צריך להתחיל לחזור להרגלים ה"רגילים". לראות שיש כל מה שצריך לתחילת השנה: תיק מתאים, קלמרים, ספרים, מחברות כו'. אנא אל תשאירו את זה לשנייה האחרונה. זה יכול לגרום ללחצים מיותרים. כשילד מגיע מוכן לגן/ביה"ס, זה משרה עליו תחושת ביטחון. במידה וילד אמור להתחיל לנסוע לראשונה באוטובוס, צאו לתחנה ואם אפשר, עלו על האוטובוס וסעו את המסלול המיועד. הזכירו את כללי הבטיחות בחציית הכבישים, כללי ההתנהגות המצופים באוטובוס, תעשו תפריט משותף לארוחות הבוקר/צהרים וכו'. כמה שנעשה יותר הכנה, כך החזרה לשגרה תהיה נינוחה וקלה יותר. בואו נשאיר את ההפתעות לימי הולדת…

הציגו את החזרה לשגרה באור חיובי וטוב: "איזה כייף לפגוש שוב את החברים". "וואו, תכיר/י חברים חדשים. זה נהדר". "איזה גדול/ה את/ה. לא להאמין איך את/ה גדל/ה מהר". "וואי, איך אני זוכרת כשניכסת לגן/כיתה…. הרגשת כזאת גדול/ה".

השיח יוצר הזדמנות "לעלות" על ציפיות מחד וחששות מאידך. זה נותן לנו את ההזדמנות להגיב ולהוריד חששות ולהתאים ציפות למציאות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s